Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vodovodní přípojka

24. 5. 2010

Nastal čas na vyřešení napojení domu k vodě.

Po diskusích s budoucími sousedy, zvážením nákladů při budování hlavního řádu pro 4 domy a tahanicích vodařů a hasičů, jsme se rozhodli, že si  každý dům sám zařídí vodovodní přípojku.

Zatím jsme měli položenou vodovodní hadici od domu na hranici našeho pozemku. Zbývá nám tedy položit 91 metrů v příjezdové cestě k hlavnímu řádu. Povolali jsme bagr, namasírovali svaly a pustili se do díla.

Jelikož je přípojka nad 50 metrů musíme mít vodoměr zabudován ve vodoměrné šachtici u tzv. "malé strany" ve které vede hlavní řád. Pokládka hadice nám zabrala necelou sobotu. V pondělí dorazili vodaři, zaznačili kde vede v cestě hlavní řád, domluvili jsme se na jejich požadavcích a víkend věnovali kopání.

Bylo potřeba vykopat na každé straně cesty díru 1x1 metr cca 1,2 m hluboko. Na jedné straně ulice (blíže domu) bude vodoměrná šachtice a na druhé straně vede hlavní řád - tam nás napojí.  Nechtěli jsme řezat a překopávat silnici pokud to nebude nezbytně nutné, proto jsme se rozhodli nejprve zkusit protlak. Pomocí železné trubky /průchodky/ a hydraulické panenky jsme se úspěšně "probojovali" centimetr po centimetru až na druhou stranu. V pondělí dorazili vodaři a napojili nám přípojku na řád.

Výsledná cena pro představu těm, které to teprve čeká:

(ceny s DPH, pouze kopání bagrem - skoro soused a bez papíru)

6,5 hodiny kopání bagru     3 200,-

hadice 100 m                       3 000,-

písek na zásyp                     1 500,- 

signalizační drát                  1 000,-

páska                                  540,-

platba SmVak                    17 000,-       (vodoměrná šachtice, vodoměr, veškerý materiál na napojení, práce).

Rozpočet firmy při budování hlavního řádu byl 200 tisíc, samostatnou vodovodní přípojku nám nejlevněji nacenili na 54 tisíc.

 

HURÁ UŽ NÁM V DOMĚ TEČE VODA! 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Přípojky

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vodovodní přípojka

(Honza, 20. 7. 2011 10:45)

Zajímalo by mě více o Vaší vodovodní přípojce. Plánujeme také stavbu RD. Od hlavního vodovodního řádu to máme cca 80-90 metrů a VaK nás nutí si vykopat vodovodní řád cca 80 metru a pak na to přípojku. Jak probílhalo u Vás jednání s VaK? Byly nějaké problémy s tím, že budete mít přípojku delší jak 50m? Kde v jakém městě nebo obci jste přípojku dělali? Pokud nechcete psát zde, tak mi napište na jantrada@seznam.cz. Díky moc.